Sayın MNG Kargo internet şubesine hoş geldiniz.
Müşteri Kodunuz : Son İşlem Tarihiniz :
Yardım
MNG Kargo Bireysel İnternet Şubesi
MNG Kargo Bireysel internet şubesi müşterilerimizin hizmetine açılmıştır. İnternet şubemiz kullanılarak müşterilerimiz kendi gönderilerini oluşturabilecek ve en yakın şubemiz kargoyu müşterimizin adresinden teslim alarak, gönderiyi alıcısına ulaştıracaktır.

Bireysel İnternet şubesi kullanılarak Üye Olma, Gönderi Hazırlama, Gönderi Talip, Hızlı Gönderi Ayarları Girişi, Adres Bilgileri Giriş/Düzenleme ve Alıcı Bilgileri Giriş/Düzenleme işlemleri yapılabilmektedir.

İnternetsubesi.mngkargo.com.tr adresinden ya da web sitemize ekleyeceğimiz bireysel internet şubesi kısa yolundan sitemize erişim sağlanabilecektir.
Giriş Sayfası
Üye Giriş Ekranı / Yeni Üye Kayıt Ekranı: Bireysel İnternet Şubemizi kullanacak olan müşterilerimiz “ÜYE OL” butonuna basarak yeni üyelik kaydı yapabilirler ya da daha önceden üye olmuşlarsa, e-posta adresi ve şifrelerini yazarak, siteye giriş yapabilirler.

Yeni Üye Kayıt Sayfası
ÜYE OL” linkine tıklandığında Yeni Üye Kayıt ekranı açılmaktadır. Gerekli bilgiler yazılarak, “Üyelik Sözleşmesi” okunmalı ve Gönder butonuna basılmalıdır. Formdaki e-posta adresine gelen aktivasyon linkine tıklanarak üyelik aktif edilmelidir. Daha sonra kullanıcı giriş ekranında siteye giriş yapılmalıdır.

Kayıtlı Adreslerim Sayfası
Kayıtlı adreslerim sayfasında kargo gönderimi yapacağınız adreslerin listesini görebilir, yeni adres girişi yapabilir ve kayıtlı bir adresini düzenleyebilirsiniz. .

Gönderi Hazırlama Ekranı
Sırasıyla; Gönderinin alınacağı adres, alıcının seçimi, gönderi içerik bilgileri, gönderi ücretinin kim tarafından ödeneceği bilgisi, ödeme şekli, gönderinin adresten alınması istenildiği tarih, adrese teslim/şubede teslim seçeneği, SMS bilgilendirme seçeceği bilgileri giriş yapılacaktır.İlgili bilgiler giriş yapıldıktan sonra hesaplanan kargo ücreti sayfanın sağ tarafında bilgi amaçlı olarak gösterilmektedir. Şu an için sadece nakit ödeme tahsilatı geçerli olup, yakın bir zamanda Sanal Pos ile kredi kartı üzerinden tahsilat yapılabilecektir.


Bilgiler giriş yapıldıktan sonra KAYDET butonuna basılmalıdır.

Geçmiş Gönderi Raporu
Gönderi takip ekranı kullanılarak sisteme giriş yapılan gönderilerin son durumları izlenebilmektedir. Bu ekrandan çeşitli kriterlere göre filtreleme yapılabilmektedir.

Hızlı Gönderi Ayarı Menüsü
Hızlı Gönderi Listesi menüsünün altında “Üyelik Bilgilerim” menüsünden, kayıt olurken giriş yapılan üyelik bilgileri ve adres bilgileri görülebilmekte ve değiştirilebilmektedir.

Paket Listesi Tanımlama İşlemleri
Hızlı Gönderi ayarlarından Paket Listesi seçilerek, müşterilerimiz kendi kullanmakta olduğu standart koli ve paketlerin tanımları yapılabilmektedir. Bu tanımlamalar Gönderi Hazırlama ekranından seçim yapılarak, hızlı bir şekilde gönderi yapılması sağlanabilmektedir.

Adres Alım Defteri
Hızlı Gönderi ayarlarından Alıcı Adres Defterim seçilerek, daha önceden tanımlanmış Alıcı adresleri listelenebilmekte, yeni alıcı girişi veya düzenleme yapılabilmektedir.